AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyToyota Yaris


Kategorie: malé vozy

Rozměry: délka 3,9 m; šířka 1,74 m a výška 1,5 m

Objem kufru: 286 litrů

Palivo: hybrid

Verze 4x4: ano

Cena od: 350 000 Kč

Yaris je dokonalou volbou do města, ale jako doma se cítí i na dálnici. Vůz postavený na architektuře TNGA od Toyoty poháněný vyspělým hybridním systémem byl navržen pro nezapomenutelné chvíle strávené cestováním.

Nově Yaris dostal tříválcový hybridní pohon čtvrté generace, což znamená, že dovede jezdit na elektřinu více než polovinu času. Zvlášť v městském prostředí jezdí až 80 % času čistě bez emisí. Není přitom nutné ho dobíjet, elektřinu si totiž vytváří sám z energie vzniklé při brždění. Nový hybridní pohon má navíc o 15 procent nižší spotřebu než ten předchozí.

Zároveň se kromě výkonu zvýšil i požitek z jízdy, která je nyní mnohem plynulejší. Nejnovější bezpečnostní systémy paketu Toyota Safety Sense pak z nového Yarisu dělají nejbezpečnější malý vůz světa.

Kromě dosavadních funkcí (předkolizní bezpečnostní systém PCS s funkcí rozpoznávání chodců a cyklistů při jízdách ve městě, upozornění na opuštění jízdního pruhu LDA, radarový adaptivní tempomat ACC vč. asistenta pro udržení v jízdním pruhu) je nový Yaris vybaven i vyspělými systémy na podporu řízení, jako jsou nouzový asistent řízení a asistent pro odbočování na křižovatkách (první model značky Toyota s tímto prvkem výbavy).