AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyRenault Clio


Kategorie: hatchback

Rozměry: délka 4,05 m; šířka 1,79 m a výška 1,44 m

Objem kufru: 391 litrů

Palivo: nafta/benzin/hybrid

Verze 4x4: ne

Cena od: 285 000 Kč

Clio se těší velké oblibě, vždyť za dobu jeho existence se ho prodalo více než patnáct milionu kusů. Nejnovější pátá generace si bere to nejlepší z předchozí generace a vylepšuje ji spíše decentními změnami.

Pokud jde o rozměry, nové Clio je kratší o 14 milimetrů, ale zároveň je údajně interiér prostornější. Karoserie je nižší až o 30 milimetrů. Přední světlomety mohou být full LED a svým céčkovým tvarem evokují větší bratry. Krom standardních verzí bude možné Clio také pořídit s paketem R. S. line nebo ve vrcholném stupni výbavy Initiale Paris.

Renault prezentuje interiér u nového modelu Clio jako Smart Cockpit s výhradní orientací na řidiče. Nejvíce patrný je 9,3″ centrální displej multimediálního systému. Poprvé u Clia také objevuje digitální přístrojový štít. Podle stupně výbavy má mít tento displej 7 až 10 palců. Z dalších novinek lze jmenovat například vylepšený volant s ovládacími prvky.

Paleta motorů zahrnuje čtyřválec 1.3 TCe v několika variantách, který doplní nový tříválec 1.0 TCe, náhrada za dosavadní 0.9 TCe. K dispozici má být i turbodiesel a hybrid.