AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyNissan Juke


Kategorie: kupé crossover

Rozměry: délka 4,2 m; šířka 1,8 m a výška 1,59 m

Objem kufru: 422 litrů

Palivo: benzín

Verze 4x4: ano

Cena od: 404 900 Kč

Nissan Juke se vrací s většími rozměry, sportovním postojem, výraznými 19palcovými koly a „plovoucí střechou“ ve stylu kupé. Jeho přední světla si zachovala svůj ikonický kruhový tvar, nově jsou však po stranách do písmene Y a doplňuje je mřížka Nissan V-Motion.

Také interiér nového Juke prošel transformací. Poskytuje více prostoru pro cestující i jejich zavazadla, prostor na kolena u zadních sedadel narostl o 5,8 cm, místo nad hlavou vzadu o 1,1 cm.

Modelje poprvé vybaven technologií ProPILOT, která nabízí elektronicky asistované řízení, zrychlení a brzdění. Kromě toho vůz nabízí celou řadu bezpečnostních technologií, a to včetně nouzového brzdění s rozpoznáváním chodců a cyklistů, rozpoznávání dopravních značek, upozornění na vybočení z jízdního pruhu, upozornění na provoz za vozidlem a sledování mrtvého úhlu.

Nabídka motorizací pro Juke zahrnuje zatím pouze přeplňovaný zážehový motor s objemem 1,0 litru DIG-T se 117 koňmi. Nabízet se bude se šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou (DCT) s možností řazení pádly pod volantem a voličem jízdního režimu (Eco, Standard, Sport).