AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyAudi Q5


Kategorie: SUV

Rozměry: délka 4,67 m; šířka 1,84m a výška 1,37 m

Objem kufru: 465 litrů

Palivo: benzín/nafta

Verze 4x4: ano

Cena od: 1 319 000 Kč

O téměř 2 centimentry delší, bezpečnější a také krásnější. Takové je modernizované SUV Audi Q5. Nové Audi Q5 nabízí mnohem výkonější informační, zábavní a asistenční systémy a vůbec poprvé zadní světlomety s digitálními organickými diodami OLED.

Základem je konvenční přístrojová deska s centrálně umístěným informačním systémem řidiče. Na vrcholu nabídky stojí Audi virtual cockpit plus – 12,3“ digitální displej s vysokým rozlišením a třemi různými grafickými uspořádáními. Řidič tento displej ovládá na multifunkčním volantu. Na přání je k dispozici také průhledový displej.

Zákazníci si mohou pro Q5 vybrat čtyři různá nastavení podvozku. Alternativou standardního podvozku je sportovní podvozek. Standardní podvozek s vinutými pružinami je k dispozici také s elektronicky řízenými tlumiči a širokým rozsahem charakteristik od komfortní až po dynamickou.

Modernizovaný model Q5 dostal do vínku také rozsáhlý soubor asistenčních systémů. Systém Audi pre sense city se dodává standardně a pomáhá předcházet kolizím s účastníky silničního provozu před vozidlem, nebo minimalizovat jejich následky.